İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uğur Mumcu Unutlmadı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Altınoluk İlçesi ve Akçay İlçesi, CHP Edremit ilçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Uğur Mumcu anma etkinliğine katıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu, hain bir suikast sonucu hayatını kaybetmesinin 27. Yıldönümü vesilesiyle Edremit CHP bölge Başkanlığı bir anma etkinliği düzenledi. Etkinliğe Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediye Başkan Vekili Tümdeniz Çelebi, Edremit Belediye meclis üyeleri, CHP Edremit İlçe Başkanı Fatih Yılmaz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Akçay Uğur Mumcu Parkı’nda anma etkinliği İstiklal Marşı ile başladı ve Akçay Uğur Mumcu Anıtı çelenk ve karanfil bırakılması ile sona erdi.

Altınoluk Uğur Mumcu Anıtı önünde bir başka anma etkinliği düzenlendi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, gününün anlamı ve önemi hakkında bir konuşma yaptı: “Ocak Ayındayız, bir aydır acı çekiyoruz. 8 Ocak’ta Metin Göktepe, 11 Ocak’ta Onar Kutlar, 19 Ocak’ta Hrant Dink, 24 Ocak’ta Uğur Mumcu ve aynı gün Gaffar Okkan, 31 Ocak’ta Muammer Aksoy öldürüldü. O zaman hepsi yaşıyor. Sonra hepsi ölür, bin kişi doğar. Uğur Mumcu’nun kalpaksız Kuvayi Milliyeci’nin anısına, şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Sevgili dostlar, Uğur Mumcu’nun hayatta olduğunu unutmayın. Toplumu aydınlatmak istiyorsanız, bilginiz olmadan fikir sahibi olamazsınız, Uğur Mumcu’sunuz. Mumcu’nun dediği gibi hak, hukuk ve adalet istiyorsanız, toplumun temel kaynaklarından birinin adalet duygusu olduğunu söylüyorsanız Uğur Mumcu’sunuz demektir. 44 yıl önce cumhuriyet gazetesinde yazdığım gibi, Türkiye’nin laik olduğunu söylüyorsanız, laik kalmalı ve laik kalmalısınız, Uğur Mumcu’sunuz. Kemalist, Cumhuriyetçi, antiemperyalist, bağımsız bir Türkiye lehine olduğumu söylersem Uğur Mumcu olduğuna eminim. 27 kalkış. Yıl içinde saygıdeğer gazeteci Uğur Mumcu’ya olan saygımı, sevgimi ve şükranlarımı hatırlıyorum.”Uğur Mumcu anıtından Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüdükten sonra anma töreni devam etti. Anma etkinliği, Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’nda İstiklal Marşı’nın okunması ve Atatürk Anıtı’na çelenk döşemesi ile sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir