İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Balıkesir Turizm Festivali Hazırlıkları Sürüyor

Balıkesir ve ilçelerinde 15-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan Balıkesir Turizm Festivali’nin hazırlık toplantısı Edremit Belediye Meclisi Salonu’nda yapıldı.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, toplantıya başkanlık yaparken; Havran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Edremit Belediye Meclis Üyesi Neriman Çelik, İl Kültür Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Edremit Kent Konseyi Başkanı Özlem Aytekin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Müze ve Kütüphaneler Müdürü Faruk Öncü, ARO ve Körfez Turizm platformu Genel Müdürü Cihan Müşterioğlu katıldı.

Platformun katkıları ile Vali, eyalet ve yerel turizm ofisleri, Ayvalık, Edremit, Burhaniye, Gomeç, Havran ilçe belediyeleri ve İl Genel meclisleri, Balıkesir Belediyesi turizm ve Turizm bay toplantıya Edremit Belediyesi tarafından 15 Nisan ve 22 Nisan tarihleri arasında düzenlenen turizm festivalinin ortak katkılarıyla gerçekleştirilecek. Toplantının 17-18-19 Nisan’da Akçay’da Turizm Haftası resmi programının yapılmasına karar verildi. Aynı zamanda Balıkesir’de 2-2-3-4 Ekim tarihleri arasında yapılacak gastronomi Festivali’nin ön çalışmaları 2020 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tartışıldı. Gastronomi Festivali ve yapılacak çalışmalarla Balıkesir’in unutulmuş lezzetleri reçeteleri ile birlikte sıralanacak ve festival boyunca Türkiye ve dünyaya tanıtılacak. Toplantıya katılan herkese çalışmaları için teşekkür eden Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi, ortak çalışmanın Edremit ve Balıkesir’in turizm potansiyelini artıracağını ve bölgenin yaz ve kış aylarında tercih edilen önemli bir turizm olduğunu belirterek, merkezi hale getirmeyi amaçladığını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir